Akademicy zaprezentowali się kibicom i sponsorom. Księżak pokonany, dziś finał turnieju!

luk
W piątek odświeżony skład zespołu AZS WSGK Polfarmex Kutno oficjalnie zaprezentował się w rodzinnym mieście. Kibice w hali SP nr 9 obejrzeli akademików w meczu otwierającym VII Turniej o Różę Kutna. Wieczorem w hotelu rondo została dokonana oficjalna prezentacja drużyny na sezon 2012/13 przed sponsorami i przyjaciółmi klubu

W pierwszym meczu VII Turnieju o Różę Kutna ekipa AZS WSGK Polfarmex Kutno pokonała KS Księżak Łowicz 96:76(25:24, 23:22, 27:15, 21:15). Rywale zza miedzy postawili twarde warunki, a Akademicy w pierwszym występie przed własną publicznością wydawali się być odrobinę stremowani. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, AZS wygrał obie kwarty tylko jednym punktem. Po przerwie gra akademików wyglądała już zdecydowanie lepiej. W drugim ze spotkań Wikana Start Lublin pokonała Franz Astorię Bydgoszcz 80:60. Księżak z Astorią dziś o godz. 15.15 zmierzą się w meczu o 3 miejsce, a o 17.30 w finale AZS zmierzy się ze Startem Lublin.

Po raz drugi "Akademików obejrzeć można było wieczorem w Hotelu Rondo, gdzie nową drużynę zaprezentowano sponsorom. – Chylę czoło przed osobami, dzięki którym Kutno stało się sławne – mówił Jacek Sikora otwierając spotkanie – To dzięki Polfarmexowi jesteśmy w pierwszej lidze. Gramy w całej Polsce, wszędzie, gdzie jesteśmy, piszą o naszym mieście.
– Jesteśmy jednym z faworytów ligi – zauważa Waldemar Płocha. Nasz cel to miejsce w pierwszej czwórce i walka o medale. Liga w tym roku będzie wyjątkowo trudna, zespoły pierwszoligowe zasiliło wielu zawodników z Ekstraklasy. Sam zespół deklaruje, że chce wygrać wszystkie mecze.