Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu jasielskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6
PKW opublikowała oficjalne wyniki głosowania do rady powiatu jasielskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6. Jak głosowano w Twoim regionie? Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje.
Wyniki wyborów do rady powiatu jasielskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PAWLUŚ Adam: pozycja 1 : 4,3% (5 002 głosów)
- BURBELKA Barbara Magdalena: pozycja 2 : 4,3% (5 002 głosów)
- SAMBORSKI Paweł Julian: pozycja 3 : 4,3% (5 002 głosów)
- TRZOP Beata Maria: pozycja 4 : 4,3% (5 002 głosów)
- KRAS Wojciech Stanisław: pozycja 5 : 4,3% (5 002 głosów)
- KILAR Sylwia Katarzyna: pozycja 6 : 4,3% (5 002 głosów)
- KUROWSKA Edyta Eulalia: pozycja 7 : 4,3% (5 002 głosów)
- JARECKI Jerzy: pozycja 8 : 4,3% (5 002 głosów)
- FILAR Adam Janusz: pozycja 9 : 4,3% (5 002 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD DLA MIESZKAŃCÓW:
- URBAN Jan Stanisław: pozycja 1 : 3,16% (3 674 głosów)
- BUBA Krzysztof Ryszard: pozycja 2 : 3,16% (3 674 głosów)
- KOŚCIOW Roman Robert: pozycja 3 : 3,16% (3 674 głosów)
- FORTUNA Katarzyna Agata: pozycja 4 : 3,16% (3 674 głosów)
- TĘCZA Teresa: pozycja 5 : 3,16% (3 674 głosów)
- PYZIK Bogusław Józef: pozycja 6 : 3,16% (3 674 głosów)
- PODOLSKA-KAMIŃSKA Aneta Katarzyna: pozycja 7 : 3,16% (3 674 głosów)
- WĘGRZYN Barbara: pozycja 8 : 3,16% (3 674 głosów)
- MAĆKOŚ Sławomir Ireneusz: pozycja 9 : 3,16% (3 674 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE:
- WAWRO Ewa Ferdynanda: pozycja 1 : 2,63% (3 060 głosów)
- KMIECIK Adam Jan: pozycja 2 : 2,63% (3 060 głosów)
- RABSZTYN Agata Anna: pozycja 3 : 2,63% (3 060 głosów)
- BANIAK Tadeusz Piotr: pozycja 4 : 2,63% (3 060 głosów)
- MACZUGA Bogusława: pozycja 5 : 2,63% (3 060 głosów)
- LACKOSZ Tomasz Roman: pozycja 6 : 2,63% (3 060 głosów)
- GORCZYCA Justyna: pozycja 7 : 2,63% (3 060 głosów)
- BIALIK Andrzej Kazimierz: pozycja 8 : 2,63% (3 060 głosów)
- PRZETACZNIK Janusz Bronisław: pozycja 9 : 2,63% (3 060 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNA PRACA I ROZWÓJ:
- WĘGRZYN Mateusz Dawid: pozycja 1 : 1,03% (1 199 głosów)
- STADNICKI Robert Stanisław: pozycja 2 : 1,03% (1 199 głosów)
- BARZYK Magdalena: pozycja 3 : 1,03% (1 199 głosów)
- SKUPIŃSKI Kamil: pozycja 4 : 1,03% (1 199 głosów)
- MAZUREK Marta Maria: pozycja 5 : 1,03% (1 199 głosów)
- ROGOWSKA Małgorzata Maria: pozycja 6 : 1,03% (1 199 głosów)
- GORCZYCA Iwona Anna: pozycja 7 : 1,03% (1 199 głosów)
- ZAJĄC Mirosław Marek: pozycja 8 : 1,03% (1 199 głosów)
- NOWAKOWSKI Paweł Mariusz: pozycja 9 : 1,03% (1 199 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu jasielskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PANKIEWICZ Stanisław Leon: pozycja 1 : 11,16% (3 555 głosów)
- GORGOSZ Tadeusz: pozycja 2 : 11,16% (3 555 głosów)
- BACHTA-SZPAK Marzena Katarzyna: pozycja 3 : 11,16% (3 555 głosów)
- DYLĄG Dariusz Zbigniew: pozycja 4 : 11,16% (3 555 głosów)
- MISIOŁEK Marta: pozycja 5 : 11,16% (3 555 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD DLA MIESZKAŃCÓW:
- MACEK-LUBAŚ Bożena Lucyna: pozycja 1 : 2,88% (916 głosów)
- GORGOSZ Wacław: pozycja 2 : 2,88% (916 głosów)
- RZOŃCA-ALEKSANDER Marta Ewa: pozycja 3 : 2,88% (916 głosów)
- ZABAWA Małgorzata Anna: pozycja 4 : 2,88% (916 głosów)
- STYGAR Henryk Marian: pozycja 5 : 2,88% (916 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE:
- WYDERKA Piotr Andrzej: pozycja 1 : 3,74% (1 191 głosów)
- GORCZYCA Iwona: pozycja 2 : 3,74% (1 191 głosów)
- STĘGOWSKI Mateusz Jan: pozycja 3 : 3,74% (1 191 głosów)
- KOSIBA Agata Ewa: pozycja 4 : 3,74% (1 191 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNA PRACA I ROZWÓJ:
- BERKOWICZ Tomasz Grzegorz: pozycja 1 : 2,97% (947 głosów)
- ŁABA Jerzy Kazimierz: pozycja 2 : 2,97% (947 głosów)
- STACHURA Elżbieta Barbara: pozycja 3 : 2,97% (947 głosów)
- SZPAK Wiesław Wojciech: pozycja 4 : 2,97% (947 głosów)
- KAPANOWSKA Beata: pozycja 5 : 2,97% (947 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu jasielskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ŚWIĘCH Stanisław Wiktor: pozycja 1 : 9,13% (2 071 głosów)
- NIGBOROWICZ Anna: pozycja 2 : 9,13% (2 071 głosów)
- RECZEK Wiesław: pozycja 3 : 9,13% (2 071 głosów)
- KOSIBA Agnieszka Edyta: pozycja 4 : 9,13% (2 071 głosów)
- KMIECIK Tomasz Sławomir: pozycja 5 : 9,13% (2 071 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD DLA MIESZKAŃCÓW:
- SZURA Zenon: pozycja 1 : 2,29% (520 głosów)
- PAWLUŚ Stanisław Jerzy: pozycja 2 : 2,29% (520 głosów)
- MUSIAŁ Marta Ewa: pozycja 3 : 2,29% (520 głosów)
- PAWLUS Patrycja Halina: pozycja 4 : 2,29% (520 głosów)
- ŚWIĄTEK Wiesław Ireneusz: pozycja 5 : 2,29% (520 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE:
- SEPIOŁ Mariusz Janusz: pozycja 1 : 7,63% (1 731 głosów)
- KLISIEWICZ Aleksandra Anna: pozycja 2 : 7,63% (1 731 głosów)
- POTYRAŁA Robert Piotr: pozycja 3 : 7,63% (1 731 głosów)
- CZOCHARA Adriana: pozycja 4 : 7,63% (1 731 głosów)
- SARNECKI Krzysztof Janusz: pozycja 5 : 7,63% (1 731 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNA PRACA I ROZWÓJ:
- BIENIAS Tomasz Janusz: pozycja 1 : 0,94% (214 głosów)
- PYZIK Marta Mariola: pozycja 2 : 0,94% (214 głosów)
- DZIEDZIC Rafał Józef: pozycja 3 : 0,94% (214 głosów)
- CZECH Michał Marcin: pozycja 4 : 0,94% (214 głosów)
- ZBOROWSKA Urszula: pozycja 5 : 0,94% (214 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu jasielskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MADEJCZYK Sławomir Edward: pozycja 1 : 7,56% (2 586 głosów)
- HENZEL Marzanna Barbara: pozycja 2 : 7,56% (2 586 głosów)
- NIGBOROWICZ Krzysztof Stanisław: pozycja 3 : 7,56% (2 586 głosów)
- LENART Teresa Balbina: pozycja 4 : 7,56% (2 586 głosów)
- GORGOSZ Grzegorz Józef: pozycja 5 : 7,56% (2 586 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD DLA MIESZKAŃCÓW:
- ŻYGŁOWICZ Stanisław Franciszek: pozycja 1 : 3,33% (1 141 głosów)
- MARCISZ Wiesław Marek: pozycja 2 : 3,33% (1 141 głosów)
- ŻYGUŁA-MATYSIK Edyta Alicja: pozycja 3 : 3,33% (1 141 głosów)
- OCHAŁEK Ewa: pozycja 4 : 3,33% (1 141 głosów)
- KALETA Tomasz Władysław: pozycja 5 : 3,33% (1 141 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE:
- IWANICKI Adam Jan: pozycja 1 : 7,76% (2 655 głosów)
- LISOWSKA Katarzyna Małgorzata: pozycja 2 : 7,76% (2 655 głosów)
- BRZEŻOWSKI Maksymilian Wincenty: pozycja 3 : 7,76% (2 655 głosów)
- SAMBORSKA-ZABAWA Weronika Paulina: pozycja 4 : 7,76% (2 655 głosów)
- NOWAK Paweł: pozycja 5 : 7,76% (2 655 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNA PRACA I ROZWÓJ:
- HAWRA Jan: pozycja 1 : 1,35% (463 głosów)
- KOMISARZ Monika Sylwia: pozycja 2 : 1,35% (463 głosów)
- BOKOTA Damian Henryk: pozycja 3 : 1,35% (463 głosów)
- GUSTEK Urszula Teresa: pozycja 4 : 1,35% (463 głosów)
- KARDAŚ Robert Marek: pozycja 5 : 1,35% (463 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu jasielskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- LISOWSKI Ryszard: pozycja 1 : 10,33% (3 056 głosów)
- BACIAK Irena Bożena: pozycja 2 : 10,33% (3 056 głosów)
- MASTEJ Stanisław Jan: pozycja 3 : 10,33% (3 056 głosów)
- STACHURSKA Aleksandra Małgorzata: pozycja 4 : 10,33% (3 056 głosów)
- KOWALSKI Janusz Stanisław: pozycja 5 : 10,33% (3 056 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD DLA MIESZKAŃCÓW:
- ŚWIĄTEK Zofia Karolina: pozycja 1 : 3,54% (1 048 głosów)
- ZOŁA Bogusław Wawrzyniec: pozycja 2 : 3,54% (1 048 głosów)
- BROCŁAWIK Zdzisław Józef: pozycja 3 : 3,54% (1 048 głosów)
- OKARMUS Maria: pozycja 4 : 3,54% (1 048 głosów)
- ZWIERZYŃSKI Antoni: pozycja 5 : 3,54% (1 048 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE:
- STANISZEWSKI Zbigniew: pozycja 1 : 4,11% (1 216 głosów)
- KRUPA Janusz Mariusz: pozycja 2 : 4,11% (1 216 głosów)
- MISIOŁEK Mateusz Grzegorz: pozycja 3 : 4,11% (1 216 głosów)
- SOCHA Monika Marzena: pozycja 4 : 4,11% (1 216 głosów)
- BIERNACKA Marzena Maria: pozycja 5 : 4,11% (1 216 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNA PRACA I ROZWÓJ:
- MLICKI Stanisław Jan: pozycja 1 : 2,01% (595 głosów)
- RYDAROWICZ Witold Tadeusz: pozycja 2 : 2,01% (595 głosów)
- KICILIŃSKA Bożena Cecylia: pozycja 3 : 2,01% (595 głosów)
- GAJEWSKA Sylwia Maria: pozycja 4 : 2,01% (595 głosów)
- MROCZKA Marek Robert: pozycja 5 : 2,01% (595 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu jasielskiego z okręgu nr 6
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PERS Grzegorz Stanisław: pozycja 1 : 10,85% (5 261 głosów)
- MUZYKA Jan Józef: pozycja 2 : 10,85% (5 261 głosów)
- LESZKIEWICZ Miłosz Józef: pozycja 3 : 10,85% (5 261 głosów)
- PIWOWAR-NADYMUS Cecylia Zofia: pozycja 4 : 10,85% (5 261 głosów)
- HAŃBA Halina: pozycja 5 : 10,85% (5 261 głosów)
- WARZECHA Joanna Małgorzata: pozycja 6 : 10,85% (5 261 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD DLA MIESZKAŃCÓW:
- MIŚKOWICZ Franciszek: pozycja 1 : 3,1% (1 502 głosów)
- DŁUSKI Michał Karol: pozycja 2 : 3,1% (1 502 głosów)
- MIŚKOWICZ Kazimierz Jan: pozycja 3 : 3,1% (1 502 głosów)
- WIŚNIEWSKA Alicja Rozalia: pozycja 4 : 3,1% (1 502 głosów)
- GRODZICKA Mirosława Regina: pozycja 5 : 3,1% (1 502 głosów)
- KLOCEK Anna Maria: pozycja 6 : 3,1% (1 502 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE:
- WIERDAK-CYBOROŃ Barbara Maria: pozycja 1 : 2,07% (1 004 głosów)
- ROGOWSKI Wiesław Janusz: pozycja 2 : 2,07% (1 004 głosów)
- DELIMATA Justyna Monika: pozycja 3 : 2,07% (1 004 głosów)
- DROŻDŻ Rafał Piotr: pozycja 4 : 2,07% (1 004 głosów)
- KMIECIK Dorota Maria: pozycja 5 : 2,07% (1 004 głosów)
- ROGOWSKI Kazimierz Krzysztof: pozycja 6 : 2,07% (1 004 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNA PRACA I ROZWÓJ:
- FABER Bogusław Piotr: pozycja 1 : 0,64% (312 głosów)
- HOMLAK Maria: pozycja 2 : 0,64% (312 głosów)
- KOSTRZĄB Iwona Anna: pozycja 3 : 0,64% (312 głosów)
- MERCHWA Marzena Agnieszka: pozycja 4 : 0,64% (312 głosów)
- SZUDY Paweł Stanisław: pozycja 5 : 0,64% (312 głosów)
- KOZICKI Tomasz Grzegorz: pozycja 6 : 0,64% (312 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wybierani są radni powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że zbiera się wyniki poszczególnych komitetów, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?