Zima stulecia ARCHIWALNE ZDJĘCIA z ataku zimy

Zima stulecia zaczęła się w sylwestrową noc 1978 roku. Gdy wszyscy tańczyli na sylwestrowych imprezach i witali nowy rok, intensywnie zaczął sypać śnieg. I nie przestawał... Zobaczcie archiwalne zdjęcia z przełomu 1978/1979 roku oraz zdjęcia z ataku zimy na początku lat 90.

Wideo

TJ

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

12.01.2019, 21:13

taki śnie na kolorowych to był bodajże w roku 2000 lub 2001 bo i fotki widać z tamtego czasu

04.01.2019, 15:56

na początku lat 90 auta nie miały białych tablic więc coś tu się komuś pomyliło :D to chyba foty z początku lat 2000 skoro są tablice EL

04.01.2019, 15:19

Szkoda że na portalu piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl znajdują się randomowe zdjęcia z netu a nie zdjęcia z NASZEGO MIASTA właśnie... Pomijam że kolorowe zdjęcia (przynajmniej spora ich część) są z wiele późniejszego okresu niż "początek lat 90-tych". Słabiutka artykulina...

04.01.2019, 11:55

Panie Bolesławie - w dzisiejszych czasach, gdy wszyscy patrzą na siebie wilkiem, we wszystkich widzą wrogów albo "target marketingowy", na którym trzeba zarobić, pańska wypowiedź brzmi jak mit. Ale tak faktycznie było - nikt nikogo w nieszczęściu nie zostawiał. Warto pamiętać, że ów kierowca ryzykował, że sam mógł gdzieś utknąć wyświadczając Panu przysługę. Przy braku telefonów komórkowych sporo ryzykował. A jednak...
Niestety, wolność i demokracja bez równości i braterstwa zamienia się tylko w prymitywną walkę o swoje, kosztem albo obojętnie wobec innych. Te wszystkie obecne "akcje charytatywne" to tylko fasada i okazja dla reklamowania się celebrytów. Taki cyrk nie zastąpi prawdziwych więzi społecznych.

04.01.2019, 11:42

Zima 78/79 walnie przyczyniła się do upadku ekipy Gierka, ale państwo jednak jakoś funkcjonowało. Kilkumetrowe zaspy, w nocy mrozy sięgające czasem po -30 C - ale życie jednak się powoli toczyło. Jako dzieciak w tamtych czasach pamiętam np. że na przystankach tramwajowych ustawiano kosze z koksem, żeby ludzie mogli się ogrzać - ktoś o tym pomyślał, ktoś podjął decyzję. Mobilizowano wojsko, zakłady pracy dostarczały sprzęt i ludzi do pomocy w newralgicznych punktach. Była jakaś organizacja, były sztaby kryzysowe, była zwykła międzyludzka solidarność - ta prawdziwa.
Gdyby dziś spadła na Polskę taka klęska, to państwo po prostu by się rozpadło - bo zwyczajnie nie ma żadnych spójnych planów kryzysowych, a podziały polityczne i międzyludzkie są tak głębokie, że każdy próbowałby tylko ratować własny tyłek - w rezultacie czego wszyscy poszliby na dno. Właściciel prywatnej firmy z pewnością nie użyczyłby swojego traktora czy ciężarówki, żeby pomóc odśnieżać swoje miasto. Żadna zagraniczna firma nie kiwnęłaby by palcem, bo one są w Polsce po to, żeby ją doić, a nie ratować.
Efekt byłby taki, że wszyscy zdychaliby z głodu, bo zaopatrzenie by nie dotarło. Tak samo by się rozsypała energetyka czy służba zdrowia. Obecne polskie wojsko, 5-krotnie mniejsze niż za PRL-u, to zbieranina kalek, dowodzona przez spasionych generałów - popłakaliby się jak dzieci i czekali na prywatne firmy ochroniarskie, żeby im sprzęt wydobyły z zasp. Zagraniczny kapitał na gwałt zacząłby wycofywać swoje aktywa, kurs złotego poleciałby na pysk, ceny przebiłby sufit w ciągu paru tygodni.
A dobrze nażarci politycy toczyliby jałowe spory, korzystając z kryzysu jako okazji do dowalenia przeciwnikom. Wszystko oczywiście przed kamerami dziennikarzy - idiotów, bo najważniejszy jest "news".

03.01.2019, 21:13

Ogarnieta. Ogarnij sie i poznaj daty.

03.01.2019, 13:42

Początek lat 90-tych???? hmmm... białe tablice w Polsce wprowadzono 31 marca 2000 r.

03.01.2019, 11:21

śnieg zaczął sypać bardzo mocno już około 15,oo przynajmniej w Sieradzu, droga powrotna do wielunia była koszmarem. wracałem z koleżanką i proszę sobie wyobrazić że w tych warunkach zabrał nas na tzw. ,,okazję,, kierowca samochodu osobowego który jechał E-12 do Wrocławia do tej pory nic nadzwyczajnego dopiero w Złoczawie ten kochany człowiek skręcił na Wieluń i przywiózł nas do domu, dziwne ??? Ale prawdziwe.

03.01.2019, 05:59

W 1978 roku w Polsce były białe tablice ? Fotka nr 35 to ściema .

03.01.2019, 00:11

No i to były zimy,a teraz srefałen pierdolnie panike że opady śniegu a nasra tyle co kot napłakał i panika wielka

02.01.2019, 23:49

Przełom 1978/1979 i atak zimy na początku lat 90. Czytamy ze zrozumieniem.

02.01.2019, 22:50

Do tego wszystkiego jeszcze w 78r. Autobus z zolto czerwoony z wyswietlajacym napisem dokąd jedzie. Brawo dla wielkiego dziennikarza. Smiech na sali ha ha ha ha

02.01.2019, 21:46

Zima stulecia i białe tablice EL oraz ELW. Nie wytrzeźwieliście jeszcze po Sylwestrze?