Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wyścig samochodowy dla głuchoniewidomych - pierwsza taka akcja na świecie organizowana w Łodzi

Jacek Losik, (opr. ŁC)
Aby wydarzenie mogło się odbyć, TPG potrzebuje 20 tys. zł. Akcję można wesprzeć za pośrednictwem strony :
Aby wydarzenie mogło się odbyć, TPG potrzebuje 20 tys. zł. Akcję można wesprzeć za pośrednictwem strony : youtube.com
Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym z Łodzi organizuje wyścig samochodowy, w którym ścigać się będzie 20 osób z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu. W samochodzie znajdzie się też kierowca, instruktor jazdy i tłumacz języka migowego.

TPG planuje zorganizować na płycie lotniska im. W. Reymonta wyścig samochodowy dla osób głuchoniewidomych. Termin wydarzenia wyznaczono na 9 sierpnia, jednak aby doszło ono do skutku, Towarzystwo potrzebuje wsparcia finansowego. Zbiórka pieniędzy odbywa się za pośrednictwem portalu Polak Potrafi :

W wyścigu ma wziąć udział 20 zawodników cierpiących na jednoczesne uszkodzenie wzroku i słuchu. Każdy z nich, po kolei, pokona wyznaczoną trasę . Wygra ten, który osiągnie najkrótszy czas przejazdu. Przed wyścigiem uczestnicy przejdą kilkudniowe szkolenie.

„W wyścigówce znajdzie się kierowca, instruktor jazdy i tłumacz języka migowego. System komunikacji będzie opierał się na dotyku. Dotknięcie lewego lub prawego kolana oznacza skręt w odpowiednim kierunku, uściśnięcie uda – hamuj, dotyk uda nad kolanem – gazu!” – tłumaczyła Aleksandra Leszczyńska z Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, współorganizator imprez.

Akcja ma na celu udowodnienie, że osoby niepełnosprawne wcale nie są nieporadne i dzięki prostym rozwiązaniom, mogą być pełnowartościowymi pracownikami. Inicjatywa łódzkiego Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym jest pierwszą tego rodzaju akcją na świecie.

„Naszą misją jest pokazanie, że niepełnosprawni mogą być pełnoprawnymi pracownikami. Skoro ktoś może prowadzić samochód, to dlaczego miałby sobie nie poradzić przy np. prostych czynnościach biurowych?. Poza tym chodzi o zabawę. Dajemy szansę poprowadzenia samochodu tym, którzy ją utracili oraz tym, którzy nigdy nie mieli okazji usiąść za kółkiem.- mówił Mateusz Kotnowski, pełnomocnik łódzkiej jednostki TPG.

TPG ma na swoim koncie obóz przetrwania zorganizowany dla podopiecznych placówki. Na obozowisku, między namiotami, kuchnią i ubikacją rozwieszono liny, dzięki którym uczestnicy mogli samodzielnie poruszać się po całym terenie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Drożeją motocykle sprowadzane z Niemiec

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto