Wiosna w 2017 roku rozpoczęła się w poniedziałek 20 marca. W weekend zaś miana czasu. Od niedzieli obowiązywał będzie czas letni. To zła wiadomość dla śpiochów.

Astronomiczny początek wiosny nastąpił w poniedziałek 20 marca o godzinie 11.29. Wiosna kalendarzowa corocznie przypada 21 marca. Wiosna to cieplejsze, dłuższe dni.

ZMIANA CZASU NA LETNIJednak koniec zimy oznacza również zmianę czasu z zimowego na letni. Pod koniec marca zmieniamy czas na letni. Wskazówki zegarków powinniśmy przestawić o godzinę do przodu.

KIEDY CZAS LETNICzas letni w Polsce będzie obowiązywać od weekendu 25 - 26 marca, kiedy to w nocy z soboty na niedzielę przestawimy zegarki z godziny 2 na 3. Z tym przestawianiem to lekka przesada bowiem większość urządzeń dokonuje tej zmiany automatycznie.

Poza niewyspaniem zmiana czasu przyniesie nam dłuższy dzień - przez więcej godzin będzie towarzyszyło nam światło słoneczne i wykorzystamy je bardziej efektywnie.

ZMIANA CZASU Z ZIMOWEGO NA LETNIW Polsce zmiana czasu została wprowadzona w okresie międzywojennym, następnie w latach 1946-1949 i 1957-1964; obecnie obowiązuje ona nieprzerwanie od 1977 roku, z tym że do 1995 r. czas letni w Polsce był odwoływany w ostatnią niedzielę września. Od 18 lat czas zimowy wprowadzamy tak samo jak inne kraje – w ostatni weekend października.

Warto dodać, że czas zimowy jest dla Polski naturalnym czasem, wynikającym z naszego położenia geograficznego.ZOBACZCIE MEMY O ZMIANIE CZASU
Czytaj także

  Komentarze (4)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  precz z idiotami! (gość) (Józef)

  Oj tam, oj tam.
  Łunia kazała zmieniać, to będziemy.
  I będziemy jeść owoce marchewki, z których Portugalczycy robią dżem.
  Smakoszom polecam rybę o nazwie ślimak winniczek, bo tak twierdzi ta cała popieprzona Unia.

  Józef (gość)

  w pażdzierniku powinniśmy zmienić czas już po raz ostatni i powinniśmy zostać przy właściwym dla nas czasie, te zmiany niczemu nie służą tylko mieszają ludziom w głowach

  etam (gość) (LATO :))

  to sie wyprowadz bo w polsce ten czas co jest teraz jest prawdziwy a ten co jutro wprowadzimy jest oszukanczy, tzn w czasie zimowym slonce o 12 jest w zenicie czyli to jest prawdziwy czas, takze precz z czasem letnim tylko i wylacznie czas zimowy powinien byc w polsce

  kat polski (gość)

  Naprawdę tak nisko trzeba upaść by wymyślić quiz o mordobijcy?
  Może by tak o pomocy Wegrów Polsce w 1920 w walce z bolszewikami!