Wielkie polowanie na dziki w województwie łódzkim. Myśliwi mają zastrzelić 730 dzików w województwie łódzkim do 30 września

Arkadiusz KrystekZaktualizowano 
Wielkie polowanie na dziki w województwie łódzkim. Odstrzał dzików ominie tylko Łódź. Tak wynika z rozporządzenia wojewody łódzkiego Zbigniewa Raua, który zarządził odstrzał sanitarny dzików. pixabay
Wielkie polowanie na dziki w województwie łódzkim. Odstrzał dzików ominie tylko Łódź. Tak wynika z rozporządzenia wojewody łódzkiego Zbigniewa Raua, który zarządził odstrzał sanitarny dzików „w niektórych obwodach łowieckich zlokalizowanych na obszarze województwa łódzkiego". Dokument datowany jest na 31 maja i ukazał się w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego z 4 czerwca 2019 roku.

Obwody łowieckie, w których myśliwi mają dokonać odstrzału znajdują się we wszystkich 21 powiatach regionu, a także dwóch miastach na prawach powiatu, czyli w Piotrkowie Trybunalskim i Skierniewicach. Odstrzał dzików nie obejmie więc tylko jednego powiatu, a dokładnie miasta na prawach powiatu – Łodzi.

Myśliwi mają zastrzelić 730 dzików. W poszczególnych powiatach są to następujące liczby:

  • powiat piotrkowski i Piotrków Trybunalski – 150 dzików
  • powiat tomaszowski – 100 dzików
  • powiat rawski – 60 dzików
  • powiat skierniewicki i Skierniewice – 60 dzików
  • powiat bełchatowski – 50 dzików
  • powiat opoczyński – 50 dzików
  • powiat łowicki – 40 dzików
  • powiat łaski – 38 dzików
  • powiat łęczycki – 32 dziki
  • powiat radomszczański – 20 dzików
  • powiat pabianicki – 19 dzików
  • powiat zduńskowolski – 18 dzików
  • powiat kutnowski – 15 dzików
  • powiat sieradzki – 15 dzików
  • powiat wieruszowski – 14 dzików
  • powiat pajęczański – 12 dzików
  • powiat poddębicki – 12 dzików
  • powiat brzeziński – 9 dzików
  • powiat wieluński – 8 dzików
  • powiat łódzki wschodni – 5 dzików
  • powiat zgierski – 3 dziki

Myśliwi mają czas na dokonanie odstrzału – w zależności od powiatu – do 20 sierpnia, 31 sierpnia albo 30 września. Wojewoda zarządził sanitarny odstrzał dzików na postawie ustawy o ochronie zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt.

Myśliwi mają obowiązek powiadomić lekarza weterynarii właściwego dla lokalizacji obwodu łowieckiego o dokonaniu odstrzału sanitarnego dzika. Mięso myśliwy może przeznaczyć na własny użytek lub przeznaczyć do utylizacji.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Wideo

Materiał oryginalny: Wielkie polowanie na dziki w województwie łódzkim. Myśliwi mają zastrzelić 730 dzików w województwie łódzkim do 30 września - Dziennik Łódzki

Komentarze 34

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
B
Basia
2019-06-06T16:23:30 02:00, Gość:

Polska jak mało który kraj „zasłużyła” sobie na „powitanie” i rozprzestrzenienie się w niej wirusa ASF. Czym zasłużyła sobie? Wieloma sprawami. Chociażby brakiem należytego nadzoru nad hodowlą świń. Ale także modelem łowiectwa, w którym gospodarką łowiecką od lat zarządzają grupy amatorów w całym tego pejoratywnym słowa znaczeniu

2019-06-07T10:15:22 02:00, Gość:

100/100

Masz rację . Napisałąś ( łeś ) bardzo mądrze.

zgłoś
A
Aaa
2019-06-05T15:05:49 02:00, Gość:

Ale bym zjadł pieczeń z dzika.

Podobno skarżone są ASF-em.

zgłoś
G
Gość
2019-06-05T15:48:42 02:00, Dert:

To już qrwa dziki przeszkadzają lasy to ich naturalne środowisko niech sobie żyją a tego kto wydał polecenie zabijania osobiście powinni ubić .

2019-06-06T10:58:46 02:00, Gość:

Imbecylu odstrzal stosuje sie by kontrolowac populacje a do tego nadmaiar nie niszczyl lasu i nie zaburzal ekosystemu. U nas mniej dzikow do osdtrzalu niz przez ostatnie lata a w niemczech zdecydowanie wiecej...chodzi o pieniadze kretynie

W ramach kontroli populacji to należały ludzi odstrzelić.

zgłoś
G
Gość

731 będzie dzik Rau co się w Wilczkowicach (gpę zrobił.

zgłoś
G
Gość
2019-06-05T17:46:42 02:00, Irma:

najpierw wyrżnąć drzewa i lasy ,teraz dziki- co będzie dalej?? ktoś lub coś zatrzyma tych oszołomów??

mamy świeżutką odpowiedż od dzisiaj- co dalej do wyrżnięcia: bobry i żubry; i można je nawet zeżreć potem, łaskawcy..

zgłoś
G
Gość
2019-06-06T11:32:51 02:00, Gość:

Pogadajcie z rolnikami, którym dziki niszczą całe pola upraw, pożytecznych idiotów z miast wciąż za wielu, wypowiadają się na forach o wszystkim chociaż kompletnie nie znają życia, tego poza laptopem.

2019-06-06T13:15:48 02:00, Gość:

100/100

Święte słowa myślałem że tu wypowiadają się sami idioci bez cienia pojęcia o życiu

zgłoś
K
Kuba Rozpruwacz

Jak czytam takie artykuły o tym że mają wymordować zwierzęta które im przeszkadzają ,to bardzo chętnie ją wymordowała bym ,odstrzeliła bym tych myśliwych ,to mordercy a ardanowdki czy jak tam temu kundlowi na nazwisko osobiście bym łeb rozwaliła dzisiaj piszę pismo do tych morderców rządzących Polska . Skumali się z tymi niby rolnikami i będą wszystko wybijać bo tak im pasuje ,a rolnicy to truciciele Narodu polskiego . Randall ,najbardziej rakotwórczym środkiem chwastobójczym ,opryskują pola ,gdzie rośnie żyto ,przeżyli ,pszenica ,owies ,buraki ,kartofle ,i plantacje warzyw oraz drzew owocowych i krzewów owocowych . Polacy to kupują i chorują na raka ,coraz groźniejszego ,setki tysięcy rocznie choruje na różnego rodzaju raka ,umiera z tego 3/4 . Dobrze o tym każdy wie ,i nic nie robi . Jabłka wycofane z Czech ,gdyż mieli kilkadziesiąt minut przekroczona normę pestycydów ,ale za to poszły na sklepy w Polsce ,a głupi ludzie je kupują ,później płaczą że są chorzy i proszą o pomoc . Powinniśmy wszyscy zareagować ,żadnego odstrzału zwierząt ,bo zrobią naprawdę z polskiej jemu pustynię !! Niemcy w okrutny sposób mordują zwierzęta ,i jest cichutko ,bo w Polsce jest to samo . Dopuki będą rządzić u nas żydostwo ,najwięksi mordercy ,to tak będzie . Zniszczą wszystko .

zgłoś
G
Gość
2019-06-06T16:23:30 02:00, Gość:

Polska jak mało który kraj „zasłużyła” sobie na „powitanie” i rozprzestrzenienie się w niej wirusa ASF. Czym zasłużyła sobie? Wieloma sprawami. Chociażby brakiem należytego nadzoru nad hodowlą świń. Ale także modelem łowiectwa, w którym gospodarką łowiecką od lat zarządzają grupy amatorów w całym tego pejoratywnym słowa znaczeniu

100/100

zgłoś
G
Gość
2019-06-06T17:32:08 02:00, Szkoda slow:

... mnie interesują buraki ze wsi, czyli tzw. pseudo rolnicy. Pseudo, dlatego, że nie chce im się pracować tylko potrafią narzekać na pogodę, a miliony dotacji biorą z UE za nic! Niech się od... od dzików wsiury jedne! Może tak zacząć wielkie polowanie na myśliwych? Sezon na myśliwego 2019 he he he Nikt nie dał prawa człowiekowi mordować zwierząt! To my wtargnęliśmy w ich naturalne środowisko, niszcząc je budując domy i mieszkania dla lemingów! Odstrzał nie jest naturalną selekcją! Zabijanie dla zabijania! To mordowanie!

100/100

zgłoś
S
Szkoda slow

... mnie interesują buraki ze wsi, czyli tzw. pseudo rolnicy. Pseudo, dlatego, że nie chce im się pracować tylko potrafią narzekać na pogodę, a miliony dotacji biorą z UE za nic! Niech się od... od dzików wsiury jedne! Może tak zacząć wielkie polowanie na myśliwych? Sezon na myśliwego 2019 he he he Nikt nie dał prawa człowiekowi mordować zwierząt! To my wtargnęliśmy w ich naturalne środowisko, niszcząc je budując domy i mieszkania dla lemingów! Odstrzał nie jest naturalną selekcją! Zabijanie dla zabijania! To mordowanie!

zgłoś
G
Gość

Polska jak mało który kraj „zasłużyła” sobie na „powitanie” i rozprzestrzenienie się w niej wirusa ASF. Czym zasłużyła sobie? Wieloma sprawami. Chociażby brakiem należytego nadzoru nad hodowlą świń. Ale także modelem łowiectwa, w którym gospodarką łowiecką od lat zarządzają grupy amatorów w całym tego pejoratywnym słowa znaczeniu

zgłoś
G
Gość
2019-06-06T11:32:51 02:00, Gość:

Pogadajcie z rolnikami, którym dziki niszczą całe pola upraw, pożytecznych idiotów z miast wciąż za wielu, wypowiadają się na forach o wszystkim chociaż kompletnie nie znają życia, tego poza laptopem.

100/100

zgłoś
E
Edit

Za mało...

zgłoś
G
Gość

na Żoliborzu w małym domeczku pomiędzy Ludźmi - ot po sąsiedzku ... sam , bez teściowej , bez dzieci , żony , mieszkał staruszek pewien zmarszczony. Jako że kotów hodował parkę , sierścią pokrytą miał marynarkę. Do tego jeszcze w skarpetach dziury , co dopełniały obraz ponury. Cicho się jakoś po świecie plątał , ni prawa jazdy , ni w banku konta ... z rodziny został sam z Siostrzenicą - co wielokrotną była Dziewicą. Miał ten staruszek do Władzy parcie ... i o tę Władzę walczył zażarcie. Wreszcie na przekór całemu światu wskrzesił z szumowin Partię Frustratów , która na skutek losu przekory w końcu wygrała w Polsce wybory ... i bez wątpienia za ich przyczyną , okropnie nam się dziadek "rozwinął" Realizując swój pomysł śmiały , podporządkował Kraj niemal cały. Rozdawał "stołki" i Kasą dzielił , tłumacząc reszcie obywateli , że choć jest kiepsko i gorzej będzie , to on ich Dobro wciąż ma na względzie (nie czerpiąc z tego korzyści żadnych - sam skromny , biedny i nieporadny) .. wtem nagle szarym styczniowym świtem w świat poszły wieści niesamowite : otóż nie tylko dom i dwa koty lecz jeszcze kilka MILIARDÓW złotych ... tak pomalutku do grosza grosik biedny dziadunio Polsce "zakosił"... a dziś MĄDRZEJSI tym doświadczeniem na przyszłość CZUJNI bądźmy szalenie ... i nauczeni bieżącą chwilą zapamiętajmy : ... POZORY MYLĄ ...

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-jaroslaw-kaczynski-napisal-list-do-polakow,nId,3030388#utm_source=paste

zgłoś
G
Gość

Miłośnicy dzików powinni wpuścić je do Łodzi na Piotrkowską 104. zrobią tam porządek.

zgłoś
Dodaj ogłoszenie