Sensacja w Piotrkowie! Orlen Wisła na kolanach. Takie mecze przechodzą do historii. O takich meczach kibice rozprawiają przez wiele lat. Wczoraj Piotrkowianin, beniaminek PGNiG Superligi pokonał, ba rzucił na kolana, Orlen Wisłę Płock. Pokonał wicemistrzów Polski i uczestników Ligi Mistrzów 26:25 (14:12).

Sensacja w Piotrkowie! Orlen Wisła na kolanach
Zacznijmy od tego, że był mecz szczególny. Motywem przewodnim spotkania była różowa wstążeczka - międzynarodowy symbol walki z rakiem piersi. Halę Relax udekorowano więc na różowo, nawet światła były w tym kolorze. Obie drużyny, oraz prowadzące mecz Joanna Brehmer i Agnieszka Skowronek, włożyły koszulki w odcieniu różowym. To był także Dzień Kobiet. Przyjazd wicemistrza Polski do Piotrkowa wywołał wśród kibiców ogromne zainteresowanie. Dwie godziny przed spotkaniem pojawili się pierwsi widzowie. Miejscowi, jakby nie pamiętali, że „Nafciarze”, kilka dni wcześniej, grali w Lidze Mistrzów z Paris Saint-Germain. Od początku grali jak w transie. W bramce szalał Artur Banisz. To był jego mecz życia! W ataku szaleli Sebastian Iskra i Szymon Woynowski. Piotrkowianin praktycznie cały czas, dopingowany fantastycznie przez kibiców, prowadził. Na 35 sekund przed końcem meczu miejscowi prowadzili tylko 26:25. Nie dali sobie jednak wydrzeć zwycięstwa. Szacun panowie! Tak się przechodzi do historii.
Mecze 22. kolejki PGNiGSuperligi Zaplanowano na 14 i 15 marca. Piotrkowianin gra (15 marca) w Elblągu z Meblami Wójcik.
Piotrkowianin Piotrków - Orlen Wisła Płock 26:25 (14:12)
Piotrkowianin: Artur Banisz, Damian Procho – Tomasz Mróz 3, Mateusz Góralski 6/1, Sebastian Iskra 6, Jewhen Krawczenko, Stanisław Makowiejew 1/1, Barosz Nastaj, Filip Surosz, Marcin Tórz 3, Krystian Wędrak, Szymon Woynowski 5, Łukasz Achruk, Adam Pacześny 2/1, Roman Pożarek. Trenerzy: Zbigniew Markuszewski, Dmytro Zinchuk (grający)
Sędziowały: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek. Widzów: około 1.000!

Sport

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

z powiatu (gość)

a prowadzili już kilkoma bramkami. Kiedyś Piotrcovia to miała skład: Janek Wolski z Sulejowskiej przy Szmita, jak rzucił to ściany pękały, albo bramkarza przeciwnej drużyny nos,Sławek Szewczyk z Hanki Sawickiej, Waldek Buchalski z Wyzwolenia, czy Leszek Dziuba,mistrz nad mistrze.