Rusza I liga koszykówki mężczyzn! AZS Polfarmex Kutno podejmie Start Gdynię

Łukasz Janikowski, pp
Łukasz Janikowski
Kibice AZS WSGK Polfarmex Kutno wreszcie doczekali się debiutu swojej drużyny w I Lidze Koszykówki. Koszykarskich emocji nie brakowało w ubiegły weekend. Akademicy byli gospodarzami Turnieju o Puchar Prezydenta Kutna. Natomiast już w sobotę o godzinie 17.30, w ramach 1. kolejki I ligi koszykówki mężczyzn, podopieczni Jarosława Krysiewicza podejmą Start Gdynię.

Skład AZS WSGK Polfarmex tworzą: Mateusz Wasielewski, Damian Błaszczyk, Dawid Bręk, Marcin Strzelecki, Krzysztof Jakóbczyk, Michał Marciniak, Piotr Pustelnik, Grzegorz Małecki (kapitan), Mariusz Bacik, Krzysztof Rydlewski, Tomasz Deja, Alex Perka i Adam Linowski.

Zawodnikami kieruje trener Jarosław Krysiewicz. To nowa postać w drużynie, podobnie jak jego asystent Wojciech Walich. Nowi koszykarze to Dawid Bręk, Krzysztof Jakóbczyk i Adam Linowski, którzy w rozegranych do tej pory turniejach i meczach sparingowych udowodnili, że będą znaczącym wzmocnieniem dla Akademików. Zespół gra teraz zdecydowanie bardziej ofensywnie.

Kutnowski turniej ze względu na rezygnację Startu Gdynia dla pozostałych trzech zespołów stał się okazją do rozegrania ostatnich sparingów przed sezonem.
Przypomnijmy, że w pierwszym meczu AZS podejmował Rosę Radom, zespół, który ubiegłoroczne rozgrywki I ligi zakończył na 3. miejscu. Akademicy pokazali tym w spotkaniu dwa oblicza. W pierwszej połowie zdominowali gości, schodząc na przerwę z prowadzeniem 51:36, które w następnych dwóch kwartach roztrwonili i ostatecznie przegrali 80:84.

Sobotni mecz ze Startem Lublin wyglądał o wiele lepiej. Akademicy wygrali 68:59 (14:14, 17:21, 20:20, 8:13), mocno poprawiając sobie humory przed początkiem ligi.

- Cieszy mnie to, że zespół się zgrał - mówi Waldemar Płocha z zarządu klubu AZS WSGK. - Podstawowa piątka ma na ławce pełnowartościowych zmienników, co też jest ważne w czasie długiego sezonu, tym bardziej że na początku czekają nas wymagający przeciwnicy.

Wszyscy jednak czekają na spotkanie, które rozegrane zostanie 22 października, bowiem wtedy Akademicy podejmą u siebie na parkiecie Pierniki Toruń.