Radziecki samolot Rusłan An-124 wylądował w środę na lotnisku w Łodzi. Samolot transportowy przyleciał do Łodzi aby zabrać pokład śmigłowiec Mi-24 wyremontowany w WZL na zlecenie sił zbrojnych Senegalu.

Rusłan AN-124 na lotnisku w Łodzi wylądował o godz. 12. Początkowo zapowiadany był na godzinę 8.45. Przylot ogromnego samolotu transportowego był nie lada gratką dla spotterów.

AN-124, to maszyna produkowana od lat 80. Wówczas, "Rusłan" był największym samolotem transportowym świata. Rozpiętość skrzydeł to 73 metry, a długość smolotu 69 metrów. Zasięg samolotu to 16 tysięcy kilometrów. Może lecieć z maksymalną prędkością 850 km/godz i wznieść się na wysokość 12 tysięcy km. Napędzany jest przez cztery silniki odrzutowe. Maszyna, która wylądowała w Łodzi, należy do ukraińskich linii lotniczych Antonov Airlines, specjalizujących się w transportach cargo.Przylot AN-124 Rusłan to wydarzenie dla każdego lotniska w Europie Środkowej. AN-124 Rusłan przyleciał na łódzkie lotnisko z Sofii już z załadunkiem. Przez tylną rampę załadowano towar, a przez podnoszony dziób samolotu wciągnięto na pokład śmigłowiec Mi-24. Cała operacja trwała trzy godziny. W tym czasie samolot został zatankowany. Tuż przed godz. 16 AN-124 Rusłan odleciał do Senagalu.

Rozmaitości

Komentarze (24)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Lodziak (gość) (laik)

Brawo. Doskonała dedukcja. Czyli jak jeździ się w Polsce Volkswagenem to mimo że jest to Niemiecka marka to od czasu przejazdu przez granicę już ten Volkswagen jest polski? Jeśli chodzi o malowanie to firma która kupiła ten radziecki samolot pomalowała go sobie jak chciała. A że akurat Antonov Airlines jest z Ukrainy to pomalowali tak jak pomalowali.

Wierzę we wszystko co czytam w prasie (gość) (Kierowca)

żadna literówka. Wszystko co Radzieckie musiało być najlepsze ;) Przy zasięgu 16 000km wznosił się na 12 000km, a potem już tylko szybował, no bo jakoś trzeba wrócić na ziemię. Ekologia i technika....

Ale jaja (gość)

SE" porównuje też zarobki młodego rzecznika MON do wynagrodzenia prezesa PiS. W skali roku Jarosław Kaczyński zarobił 25 tys. zł mniej od Misiewicza (150 tys zł wobec 175 tys. zł).

bc (gość)

Tak duży samolot wylądował to może w ślad za nim ośmielone linie pasażerskie wrócą ???? Dość dojazdów do Wa-Wy i Modlina!!!!

cynik (gość)

A Chiczńczycy zbudowali kolej na wyskości ponad 4,5 tys metrów. I to działa...A w tym wyapdku... Ludzie na jakim etapie rozwiju technolicznego my jesteśmy. Samolot wylądował . A ile set razy on już lądował?

BOLO (gość)

znowu murzynki w Afryce zamiast kupować jedzenie dla swoich obywateli albo dbać o rozwój gospodarczy, to wolą kupować broń.

Kierowca (gość)

"wznieść się na wysokość 12 [tysięcy km]" - naprawdę wysoko...
Wiem, wiadomo, literówka.

anias (gość) (Lodziak)

Dyskutujesz z faktami? Mamy rok 2017 i ZSRR NIE MA (przynajmniej na razie). Jeśli już, to trzeba by napisać: samolot wyprodukowany w byłym ZSRR i tak byłoby poprawnie, a nie "radziecki samolot".