Pociąg z Kutna rozjechał Asseco. Gdynianie zdemolowani przez Polfarmex [ZDJĘCIA!]

Łukasz Janikowski
Asseco Gdynia zdemolowane w Kutnie!
Asseco Gdynia zdemolowane w Kutnie! Łukasz Janikowski
Asseco Gdynia zdemolowane w Kutnie! Polfarmex wziął srogi odwet za jesienną porażkę w Gdyni i dziś przed własną publicznością rozbił gdyński zespół aż 75:44! Goście tylko w pierwszej kwarcie byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę. W drugiej odsłonie meczu zostali znokautowani.

Polfarmex wygrał tę kwartę aż 29:5 i już do końca meczu nie pozwolił rywalom odrobić strat. Dzisiejszy triumf pozwolił podopiecznym Jarosława Krysiewicza na awans w tabeli Tauron Basket Ligi. Zdemolowane w Kutnie Asseco Gdynia spadło na siódmą lokate, a Kutnowskie Lwy po 17 kolejkach TBL zajmują 6. miejsce.
Polfarmex Kutno vs. Asseco Gdynia 75:44 (14:13, 29:5, 17:12, 15:14)

Polfarmex: Zyskowski -15, Bartosz - 13 (10 zb.), Wołoszyn - 11, Parker - 10, Gabiński - 8, Grochowski - 7 (9 as.), Fraser - 6, Jarecki - 3, Sobczak - 2, Pawlak - 0, Johnson - 0, Malczyk - 0.

Asseco: Parzeński -12, Matczak - 10, Hickey - 9, Kaplanović - 4, Frasunkiewicz - 3, Kowalczyk - 3, Morozow - 2, Czerlonko - 1, Kobylinskij - 0, Szczotka - 0, Ahmedović - 0