Pijany policjant z Łęczycy spowodował kolizję. "Nie był w stanie stać. Do karetki wnosiło go sześć osób"

Po naszym tekście o tym, że pijany funkcjonariusz łęczyckiej drogówki spowodował kolizję, a policja i prokuratura mają wątpliwości, czy to faktycznie funkcjonariusz siedział za kierownicą, do redakcji zaczęli zgłaszać się świadkowie tego wypadku. Nasi rozmówcy są pewni, że auto prowadził policjant.

- Zdenerwowało mnie to, co mówili przedstawiciele policji i prokuratury. Mam wrażenie, że ktoś chce zatuszować tę sprawę. Byłem na miejscu, gdy to się stało. Pomagałem wnosić tego pana do karetki - mówi nam mężczyzna, który chce pozostać anonimowy.

Czytaj też: Pijany policjant z Łęczycy spowodował kolizję. Prokuratura bada sprawę

On wybełkotał: "Pomóż mi"

Kierowcę, który tuż po kolizji przez kilka minut siedział w aucie, bo nie był w stanie sam z niego wysiąść, widziało ok. 30 ludzi.

- Kolizja była naprzeciwko remizy, gdzie młodzież akurat organizowała sylwestra. Gdy wyszedłem, zobaczyłem opla astrę. Przód auta był na słupku i kręciły się przednie koła. Gdy otworzyłem drzwi, on wybełkotał „pomóż mi”. Od razu go poznałem. Ktoś z młodzieży wezwał pogotowie. Kierowca na początku nie reagował na to, co do niego mówimy. Nie chciał wyjść z auta. Wyciągnąłem go z kolegą, ale nie był w stanie sam stać. Najpierw myślałem, że ma coś z kręgosłupem. Potem zorientowałem się, że był aż tak bardzo pijany. To samo powiedział sanitariusz. Posadziliśmy go więc na kocu, a on od razu zasnął - mówi świadek.

Ciekawie było, gdy przyjechała łęczycka policja. Według świadków, z radiowozu wysiadł funkcjonariusz, który mieszka w tej samej miejscowości, co sprawca wypadku.

- Zapytał co się stało. Powiedzieliśmy, że pijany wjechał w płot. On się uśmiechnął i zaczął zacierać ręce. Minę zmienił, gdy usłyszał, że sprawcą jest jego kolega z drogówki. Gdy upewnili się, że mamy rację, policjanci resztę czynności przeprowadzali ze spuszczonymi głowami. Chyba było im wstyd... Pomogliśmy jeszcze włożyć go do karetki. To duży facet, więc wnosiło go sześć osób. Ja, kolega, dwóch ratowników oraz dwóch policjantów - mówi nasz informator.

"Wreszcie trafiła kosa na kamień"

- 31 grudnia 2018 r. o godz. 18.25 specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego (z lekarzem) stacjonujący w Łęczycy został skierowany do wypadku drogowego w miejscowości Borucice. Powód wezwania? Zderzenie samochodu osobowego z drzewem, jedna osoba poszkodowana. Na miejscu, po badaniu poszkodowanego, którym okazał się ok. 50-letni mężczyzna, lekarz ocenił jego stan jako stabilny, bez widocznych zewnętrznych obrażeń ciała. Po udzieleniu pomocy, celem dalszej diagnostyki medycznej poszkodowanego przewieziono do szpitala w Łęczycy. Nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć, czy pacjent znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu - mówi Wojciech Jóźwiak, rzecznik Falck Medycyny.

- Byłem w domu, gdy usłyszałem karetkę. Potem jechała policja. Później zadzwonili znajomi i powiedzieli, że wypadek spowodował policjant. Usłyszałem, że wjechał w płot. Ten funkcjonariusz jest znany ludziom z naszej wsi. Rolnicy za nim nie przepadają. Często opowiadali, że karał ich mandatem, choć mógł dać pouczenia. Delikatnie mówiąc, nie darzą go sympatią. Ludzie mówią, że wreszcie trafiła kosa na kamień - twierdzi Zenon Czekalski, sołtys Borucic i radny gminy Grabów.

Zbigniew Gruszczyński, komendant powiatowy policji w Łęczycy zdecydował o zawieszeniu w czynnościach służbowych tego funkcjonariusza

Wideo

Dariusz Gabryelski

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

13.01.2019, 11:36

Łęczyca to stara popkultura zniewieściałych posowiedzkich agentów to ratują strażaka to policjanta to żołnierza wszystkich pod wpływem Dlaczego,bo wlaśnie odeszli od jednego bufetu i nic nie robią bo sami są pod wpływem.Nie wiedzą że alkohol bardziej uzależnia niż narkotyk .Więc pijcie dalej smacznego .

09.01.2019, 15:22

Oby został potraktowany za wykroczenie z takich samych paragrafów jak zwykły ,,śmiertelnik’’

09.01.2019, 11:52

Aaaaa co niektórzy gospodarze jak widzieli tego owego policjanta w Grabowie na jakiś festynach to mało co go w d...... Nie całowali a teraz jaki on nie dobry ludzie karał bo musiał taka jego robota i dajcie już spokój temu człowiekowi ......

09.01.2019, 11:34

Napiszę krótko jak o tym gościu co tak ładnie zeznaje i chce być anonimowy pamiętaj i na ciebie też przyjdzie czas wiesz to dla siebie cfaniaku .A do tych wszystkich co tak źle życzą zachowujecie się jak banda idiotów .

08.01.2019, 19:36

Soltys nie byl nie widzial a udziela wywiadu WSTYD

08.01.2019, 17:04

W końcu nie uda się nic ukryć bo jak co nie którzy wiedzą to prawdopodobnie nie pierwsza taka sytuacja z owym "Stróżem Prawa"
Pozdrawiam Panie Wladzo mandat za pasy zapłaciłam ale tak jak mówię mam nadzieję że się Pan nie wywinie. 😉😉😉😉😉

08.01.2019, 15:30

W sprawie kluczowe będzie ile kierowca miał alkoholu w organizmie.

Kara za jazdę po spożyciu 2018:
• 0,2 – 0,5 promila

• wykroczenie
• 10 pkt karnych
• grzywna od 50 zł do 5000 zł
• od 5 do 30 dni pozbawienia wolności
• od 6 miesięcy do 3 lat zakazu prowadzenia pojazdów

Kara za jazdę w stanie nietrzeźwości 2018:
• powyżej 0,5 promila

• przestępstwo
• 10 pkt karnych
• grzywna uzależniona od dochodów
• od 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej
• do 2 lat pozbawienia wolności (do 12 lat recydywiści i sprawcy wypadków śmiertelnych)
• od 3 lat zakazu prowadzenia pojazdów

08.01.2019, 13:39

Hahaha to odszkodowanie wypłacone i co kolego, miała być impreza, podziękowania dla kolegów i zapomniało Ci się. Radny jednak jesteś tak jak mówią... udławisz się tym chciejstwem i arogancja Cię zgubi.

08.01.2019, 12:09

DOBRZE !!! I WIELKIE BRAWA DLA SŁUŻBISTY !!! TAKI TO ON "PRZEPISOWY" A TU SIĘ NAJ***Ł I NA PŁOT NAJECHAŁ, NIECH KTOŚ SIĘ TERAZ ZA NIEGO WEŹMIE W TEN SPOSÓB CO ON KARAŁ LUDZI, JESZCZE WIDAĆ ŻE PRÓBUJĄ ZATUSZOWAĆ SPRAWĘ, OBYŚMY MY ŁĘCZYCANIE NIE POZWOLILI NA ODPUSZCZENIE TEGO.

08.01.2019, 11:26

Upojny Sylwester władzy, jeszcze podwyżkę pensji dostał brawo brawo panie policjancie

08.01.2019, 11:26

Do Anonima:

Redakcja prosi o kontakt tel. 24 721 85 65

08.01.2019, 11:21

Spokojnie jeżeli zatuszują pójdzie do sprawy dla reportera.
Świadkowie mają zdjęcia jak siedział za kierownicą.

08.01.2019, 11:17

Tak to już jest z władzą, która uważa że może więcej. Odszkodowanie za złamaną nogę od Spółki Miejskiej też ciekawy przypadek. Jak już udało się ustalić miejsce złamania nogi i zapadł wyrok w pierwszej instancji że odszkodowanie się należy. Spółka Miejska nie odwołał się od niekorzystnego wyroku i odszkodowanie wypłacono. Kto wtedy sprawował opiekę prawna w Spółce dlaczego nie było odwołania ? Osoba w momencie wydania korzystnego wyroku była radnym. Może szanowny redaktor i tą sprawą się zajmie ?

08.01.2019, 09:22

Ciekawe jak długo sprawa bedzie w toku czy koledzy nie będą chcieli zatrzeć śladów, jeżeli tak się stanie świadkowie powinni napisać do MSWiA bo za te krzywdy które wyrządził ludziom powinien surowo zostać ukarany. Jeżeli świadkowie odpuszczą to dopiero zobaczą jak ś..... potrafi być mściwa.

08.01.2019, 09:00

Funkcjonariusz policji pijany może prowadzić pojazd, jeździć bez zapiętych pasów osobiście wiele razy wiedziałem po cywilu ale kierowca jak zapomni włączyć światła to ten .... karał mandatem, twu.
Na mecze nie jeździł np do Chorzowa bo tam jest potrzebna sprawność fizyczna której... nie ma

08.01.2019, 06:34

Karma wraca.😂

07.01.2019, 23:45

Bardzo dobrze, że dawał wam mandaty. Trzeba przestrzegać prawa.

07.01.2019, 23:17

Ten strażak to nawet sobie kwalifikacje podniósł i dzieci gimbusem wozi.

07.01.2019, 21:16

Coś wszyscy mają ciągoty do płotów OSP - jeden strażak popsuł w Leszczynku a ten w Borucicach