PGE Skra Bełchatów mistrzem Polski w siatkówce!

mw
PGE Skra Bełchatów mistrzem Polski 2018!
PGE Skra Bełchatów mistrzem Polski 2018! Dariusz Śmigielski
PGE Skra Bełchatów mistrzem Polski w siatkówce. Bełchatowianie pokonali w drugim meczu finałów Plus Ligi ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1 i zapewnili sobie 9. w historii tytuł mistrzów Polski.

PGE Skra Bełchatów przypieczętowała swój 9. tytuł mistrza Polski w sobotnim meczu w Kędzierzynie-Koźlu. Bełchatowianie zagrali kapitalne spotkanie i nie dali broniącym tytułu gospodarzom szans. To był pokaz świetnej siatkówki i powrót w wielkim stylu na mistrzowski tron.

Matura z matematyki: arkusze i odpowiedzi

Bełchatowianie jechali do Kędzierzyna-Koźla z zaliczką z pierwszego meczu. W środę pokonali u siebie ZAKSĘ 3:0 w pierwszym meczu finałów Plus Ligi. Do zdobycia tytułu potrzebowali jednej wygranej. Sobotnie spotkanie zaczeli jednak źle. ZAKSA wygrała pierwszego seta do 15 i wydawało się, że powetuje sobie porażkę w Bełchatowie. Ale żółto-czarni od połowy drugiego seta zaczęli grać koncertowo. Kapitalnie serwowali, aplikując asy lub odrzucając rywali od siatki. Świetnie grali w obronie, kapitalnie w bloku. to był pokaz siatkówki w mistrzowskim wydaniu.

Wygrana 3:1 zapewniła PGE Skrze Bełchatów powrót na mistrzowski tron po czterech latach przerwy. To 9. tytuł mistrza Polski w siatkówce dla bełchatowian.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:15 20:25, 21:25, 23:25)

ZAKSA: Toniutti, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Torres, Deroo, Zatorski (libero) oraz Jungiwicz, Szymura i Semeniuk.
PGE Skra: Łomacz, Lisinac, Wlazły, Kłos, Bednorz, Ebadipour, Łomacz, Piechocki (libero) oraz Janusz, Romać, Penczew, Czarnowski