PGE GKS Bełchatów - Siarka Tarnobrzeg 3:0 [ZDJĘCIA]

Maciej Wiśniewski
PGE GKS Bełchatów - Siarka Tarnobrzeg 3:0
PGE GKS Bełchatów - Siarka Tarnobrzeg 3:0 Dariusz Śmigielski
PGE GKS Bełchatów pokonał Siarkę Tarnobrzeg 3:0 w meczu 30. kolejki 2. ligi piłkarskiej. Ozdobą meczu był fantastyczny gol przewrotką Bartłomieja Bartosiaka.

PGE GKS Bełchatów efektownie pokonał Siarkę Tarnobrzeg aż 3:0, choć goście przed meczem liczyli jeszcze na włączenie się do walki o baraże. Jednak to bełchatowianie okazali się zespołem lepszym i przede wszystkim skuteczniejszym.

Goście próbowali strzałami z dystansu zaskoczyć wracającego do bramki PGE GKS Kamila Bruchajzera. Ale to bełchatowianie po strzale z "szesnastki" objęli prowadzenie już w 12. minucie. Ze skrzydła do pola karnego zbiegł Aghvan Papikyan i uderzył mocno na bramkę gości. Tuż przed bramkarzem piłkę podbił jeszcze Radosław Sylwestrzak, który zmylił swojego golkipera. Niektórzy statystycy gola zapisują wracającemu po kontuzji "Papie", ale arbiter zapisał go jako samobójcze trafienie obrońcy gości.

Siarka nie stwarzała specjalnie groźnych sytuacji, a PGE GKS kontrolował mecz. Drugą połowę otworzył kapitalny gol Bartłomieja Bartosiaka. Wychowanek PGE GKS, który od początku wykazywał dużą ochotę do gry zagraną z boku boiska piłkę kopnął przewrotką, a futbolówka wpadła do bramki. Gol stadiony świata, którego nie powstydziłby się największe piłkarskie gwiazdy. Prawdziwe "golazo"!

Gościom, którym szansa na walkę o baraże zaczęła się wymykać stracili głowę. W 63. minucie Mateusz Czyżycki brutalnie sfaulował w środku pola Marcina Grolika i obejrzał drugi żółty kartonik, co skutkowało jego wcześniejszym zejściem z boiska i osłabieniem drużyny. Kilka minut później obrońca PGE GKS Bełchatów zszedł z boiska nie mogąc kontynuować gry.

Dwubramkowe prowadzenie i gra w przewadze nieco uśpiły gospodarzy, którzy na chwilę oddali inicjatywę, ale w końcówce jeszcze zaatakowali. W polu karnym dał się sfaulować Dawid Ciechański, a rzut karny na gola zamienił Patryk Rachwał, dla którego był to siódmy gol w sezonie (w lidze) i szósty z karnego. Kapitan "Brunatnych" ustalił wynik meczu na 3:0.

Trzy punkty przybliżają PGE GKS do utrzymania w lidze. Nad strefą spadkową mają sześćpunktów przewagi. W środę grają wyjazdowy mecz z walczącym o awans Radomiakiem, a w następną sobotę u siebie z Puszczą Niepołomice.

PGE GKS Bełchatów - Siarka Tarnobrzeg 3:0 (1:0)
1:0 Radosław Sylwestrzak (12' samobój)
2:0 Bartłomiej Bartosiak (50')
3:0 Patryk Rachwał (81' karny)

PGE GKS: Kamil Bruchajzer - Adrian Klepczyński, Marcin Grolik (71' Mateusz Szymorek), Piotr Witasik, Robert Pisarczuk - Patryk Rachwał, Szymon Zgarda (43' Marcin Ryszka) - Paweł Zięba, Aghvan Papikyan (75' Hubert Berłowski), Bartłomiej Bartosiak - Przemysław Zdybowicz (62' Daniel Ciechański).

Siarka: Karol Dybowski - Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Radosław Sylwestrzak, Dawid Witkowski - Hubert Tomalski, Konrad Stępień (67' Mateusz Wawrylak), Mateusz Czyżycki, Michał Żebrakowski (64' Tomasz Przewoźnik), Michał Dawidowicz (84' Jakub Barteczko) - Krzysztof Ropski.

żółte kartki: Zgarda, Pisarczuk - Czyżycki.
czerwona kartka: Mateusz Czyżycki