Zobacz, jak wyglądała Łęczyca i okoliczne miejscowości w czasie II wojny światowej.

Zdjęcia pokazują budynki, miejsca i uroczystości, które odbywały się w Łęczycy w latach 1937 - 1943.

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

łucka56 (gość)

adi 7988 twoje osiedle to kiedyś ,były pola i łąki,zwm i pozostałe wybudowano w latach 70 XX wieku.

alek (gość)

Gaba piszesz ciekawe rzeczy. Nie mieszkam w Łęczycy od ładnych kilkunastu lat, ale cały czas interesuje się jej historią. Szkoda,że o takich wystawach nie ma informacji bo chętnie byśmy zobaczyli. Przykro to mówić, ale z promocją Łęczycy w Polsce jest krucho-ta sprawa leży. Co do zdjęć, na pewno wśród prywatnych domowych zbiorów mieszkańców Łęczycy są zdjęcia, starej Łęczycy tylko trzeba je jakoś od ludzi wypożyczyć, zeskanować, skopiować. Okoliczne wsie mają lepsza dokumentację fotograficzną ( Witonia) od Łęczycy.

Gaba (gość)

Jakiś czas temu na Zamku odbyła się wystawa przedwojennych pocztówek z Łęczycy i okolic. Wspaniała sprawa, kto nie widział, niech żałuje. Czekamy z niecierpliwością na powojenne, to też wspaniała historia Łęczycy, którą wielu obserwowało na co dzień. Starych zdjęć Zamku czy ratusza nie brakuje, a zdjęć np. początków osiedla przy PKP czy choćby stadionu z lat 70 czy 80 ze świecą szukać.

alek (gość)

Świetna sprawa. Bardzo dziękuję Pani Agnieszko za umieszczenie tak fantastycznych zdjęć pokazujących wojenną historie Łęczycy. Te zdjęcia mówią o wiele więcej niż na nich widać. Prosimy o wiecej