Gatta Active Zduńska Wola pokonała Piasta Gliwice [zdjęcie]

Agnieszka Olejniczak
Gatta Active Zduńska Wola w pierwszym meczu rundy finałowej futsal ekstraklasy wygrała z Piastem Gliwice 4:2.

Mecz obfitował w emocje i kontrowersyjne sytuacje. Gatta w pierwszej połowie spotkania wypuściła z rąk dwubramkowe prowadzenie. Piast doprowadził do remisu i początek drugiej połowy, był wyjątkowo trudny dla gospodarzy.

Gdy udało się strzelić bramkę na 3:2, w drużynę wstąpił nowy duch. Rywale z Gliwic w ostatnich minutach wycofali bramkarza, ale zamiast zdobyć wyrównującą bramkę, stracili gola na 4:2.

W meczu kontuzji doznał bramkarz Gatty Dariusz Sławiński. Adam Miłosiński, który go zastąpił o mało nie dostał czerwonej kartki. Skończyło się na żółtej po utarczce z zawodnikiem Piasta Ivanem Del Pino, który miał wcześniej zaatakować bramkarza.

Kolejny mecz Gatta Active zagra w niedzielę, 6 maja o godz. 18 z Red Dragons Pniewy.

Gatta Active Zduńska Wola - Piast Gliwice 4:2

Bramki dla Gatty: Daniel Krawczyk 2 (3:58, 7:50) , Arkadiusz Szypczyński 30:10, Michał Marciniak 39:21.

Składy drużyn
Gatta Active Zduńska Wola: Dariusz Słowiński (1), Mateusz Olczak (7), Vitalii Khaniukov (8), Mariusz Milewski (9), Daniel Krawczyk (10), Igor Sobalczyk (11), Michał Marciniak (14), Grzegorz Och (21), Michał Szymczak (49), Adam Miłosiński (77), Maksym Pautiak (88), Arkadiusz Szypczyński (99)

Piast Gliwice: Zbigniew Mirga (3), Michał Dendzik (4), Marcin Grzywa (10), Adam Jonczyk (11), Przemysław Dewucki (13), Gustawo Machado Coutinho (14), Marcin Czech (22), Michał Widuch (23), Ivan Lopez Del Pino (24), Lukas Bonifacio (92), Krzysztof Piskorz (93), Sebastian Szadurski (98)