Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi patrolując z wideo rejestratorem krajową „jedynkę” zatrzymali do kontroli kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość. Dodatkowo mężczyzna przewoził w samochodzie kontrabandę, czyli alkohol i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Trefny towar zabezpieczono, a kierowca wraz z małżonką trafił do policyjnego aresztu.

W poniedziałek około godziny 16, na trasie krajowej numer 1, w rejonie Kamieńska w powiecie radomszczańskim policjanci w wydziału ruchu drogowego KWP w Łodzi zauważyli samochód audi A6 na kutnowskich numerach rejestracyjnych, który poruszał się z nadmierną prędkością. Mundurowi natychmiast ruszyli za pojazdem rejestrując jego prędkość, która wynosiła 150 kilometrów na godzinę. Po włączeniu sygnałów stróże prawa zatrzymali kierowcę.

Okazało się, że mają do czynienia z 42-letnim mieszkańcem powiatu bialskopodlaskiego. Mężczyzna podróżujący ze swoją 39-letnią żoną wyjaśnił, że śpieszą się na Śląsk. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że kutnowskie tablice są przypisane do innego pojazdu. Wówczas kierowca wyjął spod siedzenia właściwe tablice. Oświadczył, że tamte znalazł na złomowisku i przyczepił do samochodu, ponieważ auto nie posiadło aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia. Następnie policjanci przeszukali zatrzymane audi. W bagażniku oraz na tylnym siedzeniu ujawniono 250 litrów alkoholu i blisko 3,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz tysiąc sztuk nakrętek.

Samochód oraz trefny towar zabezpieczono, a podróżnych zatrzymano ściągając posiłki z Komisariatu w Kamieńsku.

„Przemytnicza” para noc spędziła w policyjnym areszcie, a dzień później odpowiadała na pytania śledczych. Ustalono, że straty, jakie mógł ponieść Skarb Państwa w wyniku ich przestępczej działalności, z tytułu niezapłacenia podatku akcyzowego to prawie 50 tysięcy złotych.

W środę policjanci kontynuowali przesłuchania. Przedsiębiorcze małżeństwo usłyszy zarzuty z artykułów 65 i 91 kodeksu karnego skarbowego. Za popełnione przestępstwo grozi im kara grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!