Fotografowie Sputnik Photos przez osiem lat pracowali we wszystkich byłych republikach ZSRR. Teraz stworzyli książkę w której opisują specyfikę miejsc. Pokazują też niezwykłe zdjęcia.

"Archiwum straconych terenów" tak nazywa się baza kilku tysięcy zdjęć zrobionych podczas pobytu siedmiu fotografów z Polski w byłych republikach ZSRR. Portretowali oni stracone terytoria, czyli przestrzenie ważne dla Związku Radzieckiego, a dziś często zapomniane.

Owocem tego pobytu jest również książka "Fruit Garden". Poza zdjęciami, autorzy opowiadają o konkretnych ludziach, wydarzeniach i wspomnieniach za życiem, które skończyło się w 1991 roku (wraz z upadkiem ZSRR).

"Na narrację książki składa się seria ośmiu fikcyjnych doświadczeń - drobiazgowych badań, u których podstaw leży cytat z Iwana Miczurina: Nie możemy czekać na dobrodziejstwa natury. Brać od niej - oto nasze zadanie" - tłumaczą twórcy.

Dane techniczne książki:
Format: 165x214 mm
Liczba stron: 120 + 36
Liczba zdjęć: 56

Fotografie: Andrei Balco, Jan Brykczyński, Andrei Liankievich, Michał Łuczak, Rafał Milach, Adam Pańczuk, Agnieszka Rayss.
Tekst: Maciej Pisuk
Projekt: Ania Nałęcka-Milach/ Tapir Photo Book Design

Koncept: Rafał Milach, Ania Nałęcka-Milach Koordynacja: Joanna Osiewicz-Lorenzutti Koncepcja LTA: Paweł Szypulski

Książki

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Jola (gość)

to śmieszne żeby galerią z reportażu 7 ludzi nazywać 7 obrazów w których jest 6 fotografii