Dziewięć medali MKLA Łęczyca na Otwartych Mistrzostwach Aleksandrowa Łódzkiego [ZDJĘCIA]

Justyna Sobczak
Cztery złote, dwa srebrne i trzy brązowe medale przywiozła grupa młodzików MKLA Łęczyca z Otwartych Mistrzostw Aleksandrowa Łódzkiego.

- Najlepszą zawodniczką zespołu była Julia Kołdrzak, która zwyciężyła z bardzo dobrym wynikiem w
rzucie dyskiem (40.90 m) oraz zajęła trzecie miejsce w pchnięciu kulą (10.56 m) - mówi Mirosław Andrysiak, trener MKLA Łęczyca.

Jakub Grabski, na co dzień uczeń Szkoły Podstawowej w Grabowie, podopieczny trenera Łukasza Kwapkowskiego wygrał bieg na 600 m (1.32.27 min) i dodatkowo zdobył brązowy medal w biegu na 110 m przez płotki (20.19 s).

Michał Jercha był najlepszy w biegu na 110 m przez płotki (17.83 s),a Krystian Kaźmierczak w skoku wzwyż (177 cm). Srebrne medale z rekordami życiowymi przypadły Erykowi Sewiło w biegu na 1000 m (3.00.03 min) oraz Piotrowi Stasiakowi w biegu na 110 m przez płotki (18.80 s).

Brązowy medal w biegu płotkarskim (80 ppł) dziewcząt zdobyła Martyna Rydczak (14.39 s).

Specjalnymi nagrodami w postaci bonów towarowych oraz okolicznościowych statuetek zostali uhonorowani Julia Kołdrzak za najlepszy wynik w bloku rzutów oraz Krystian Kaźmierczak za najlepszy wynik w bloku skoków.