Dzięki pożyczce JEREMIE firma z Czerniewic stanie się bardziej ekologiczna

Artykuł sponsorowany
Firma Projekt Solartechnik Polska z Czerniewic sięgnęła po pożyczkę unijną i już szykuje się, aby z funduszy Unii Europejskiej wziąć jeszcze więcej na rozwój działalności.

Projekt Solartechnik Polska z siedzibą w Czerniewicach działa dopiero od trzech lat, ale prężnie się rozwija i właśnie sięgnęła po raz pierwszy po wsparcie unijne na swój dalszy rozwój. Firma zajmuje się budową, projektowaniem, a także dostawą wszystkich niezbędnych komponentów do instalacji fotowoltaicznych. Warto wiedzieć, że fotowoltaika zajmuje się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną.

Spółka ma przygotowane projekty przedsięwzięć na terenie gminy Czerniewice o mocy przekraczającej łącznie 4 megawaty, w tym kilkanaście małych instalacji dachowych i naziemnych o mocy do 100 kilowatów. Firma dysponuje własnym biurem projektowym, w którego skład wchodzą doświadczeni inżynierowie, projektanci, konstruktorzy i elektrycy. W sumie zatrudnia ponad 60 osób, z czego większość to elektrycy, którzy zajmują się wykonywaniem instalacji fotowoltaicznych.

- Pożyczka z inicjatywy JEREMIE została nam udzielona na bardzo atrakcyjnych warunkach i dzięki niej mogliśmy rozwinąć działalność naszej firmy. Szykujemy się już także do nowej perspektywy unijnej i chcemy więcej - tym bardziej, że w naszej dziedzinie, związanej z odnawialnymi źródłami energii i innowacyjnością, Unia oferuje bardzo dużo - mówi Szymon Kurjański, dyrektor ds. sprzedaży.

Pożyczka została przeznaczona na budowę hali magazynowo-produkcyjnej w Czerniewicach. Dzięki temu firma ma już gdzie składować komponenty instalacji fotowoltanicznych, rozkręcać instalacje i je montować.

Ciekawostką jest, że hala ma jednospadowy dach, nachylony w kierunku południowym, na którym powstanie w przyszłości elektrownia fotowoltaiczna o mocy 200 kilowatów.

- Jesteśmy firmą "zieloną", czyli ekologiczną, to znaczy produkujemy więcej energii niż zużywamy, a to dla Unii Europejskiej jest bardzo ważne i liczymy, że uda nam się pozyskać kolejne środki na nasze plany na przyszłość - wyjaśnia dyrektor Kurjański.

Z roku na rok w pełni ekologiczne pozyskiwanie energii elektrycznej za pomocą paneli solarnych staje się coraz bardziej popularne i stosowane jest zarówno przez duże przedsiębiorstwa, jak i gospodarstwa domowe.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lodzkie.naszemiasto.pl Nasze Miasto