Do bardzo groźnego wypadku doszło dziś rano w na drodze krajowej nr 60 w Leszczynku koło Kutna. Na prostym odcinku drogi doszło do czołowego zderzenia bmw z autobusem komunikacji miejskiej. Poszkodowanych zostało kilkanaście osób.

Do wypadku doszło kilka minut po godz. 07.00. Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn kierujący BMW 27-letni mężczyzna na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo uderzył w autobus komunikacji miejskiej, którym podróżowało około 30 osób.
– Zgłoszenie o zdarzeniu w Leszczynku otrzymaliśmy o godz. 7.15 – mówi st. kpt. Zdzisław Pęgowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie. – Na miejsce zadysponowaliśmy dwa zastępy z JRG Kutno oraz dwa zastępy OSP z Wroczyn i Leszczynka. Poszkodowani to kierujący BMW oraz pasażerowie autobusu miejskiego. Dziesięć osób trafiło do szpitali, dwie osoby zostały zabrane przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Obrażenia w zdarzeniu łącznie odniosło dwanaście osób. Poszkodowani trafili do szpitali w Kutnie, Łęczycy, Płocku i Łodzi. Jak udało się nam ustalić, znaczną część pasażerów autobusu stanowiły jadące do szkoły dzieci.

– W autobusie rzeczywiście była grupa dzieci – potwierdza st. asp. Edyta Machnik, p.o. oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. – Większość nie odniosła obrażeń, ale dwójka trafiła do Łodzi. 17 - latek został przewieziony karetką do szpitala na ul. Sporną, a 13-latkę śmigłowiec zabrał do Centrum Zdrowia Matki Polki.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!