CLJ. Legia Warszawa postrzelała w Bełchatowie [ZDJĘCIA]

Dariusz Piekarczyk
Legia nie legła w Bełchatowie
Legia nie legła w Bełchatowie Fot. Michał Antczak
Nie było niespodzianki w meczu ostatniej kolejki rundy jesiennej Centralnej Ligi Juniorów Starszych pomiędzy PGE GKS Bełchatów, a Legią Warszawa. Gospodarze przegrali 0:3 (0:0) i zakończyli rundę jesienną z trzema wygranymi meczami.

Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, choć to legioniści przez większą część czasu gry nie pozwalali na zagrożenie dla swojej bramki a sami stwarzali je pod tą pilnowaną przez Kewina Komara. Wydaje się, że to jednak giekaesiacy byli bliżej objęcia prowadzenia, kiedy w samej końcówce bramkarz Legii z trudem obronił strzał z okolicy jedenastego metra Damiana Michalaka.

W drugiej połowie napór warszawian jeszcze wzrósł a jego pierwszym efektem po kwadransie był gol samobójczy, kiedy po centrze Mateusza Grudzińskiego piłkę do własnej siatki przypadkowo skierował Jakub Kozica. Po kolejnym kwadransie legioniści podwyższyli wynik za sprawą celnego uderzenia głową Łukasza Zjawińskiego. Ostatni cios goście wyprowadzili w samej końcówce, kiedy Łukasz Łakomy huknął nie do obrony w "okienko" będąc już w polu karnym.

- W pierwszej połowie szło nam całkiem nieźle - uważa Marcin Węglewski, trener GKS. - W drugiej Legia nas zdominowała. Musiałem jednak dokonać zmian. Z boiska zszedł Przemysław Zdybowicz, który był też w kadrze drużyny drugoligowej i nasza gra po prostu siadła. Proszę pamiętać, ze jesteśmy beniaminkiem tej ligi, dopiero uczymy się gry na tym poziomie.

PGE GKS BEŁCHATÓW - LEGIA WARSZAWA 0:3 (0:0)