AZS WSGK Polfarmex Kutno przegrywa z MKS Dąbrowa Górnicza 84:78 [RELACJA]

Piotr Panfil
Łukasz Janikowski
O godzinie 17 rozpoczął się mecz, w ramach 18. kolejki I ligi koszykówki mężczyzn, pomiędzy MKS Dąbrowa Górnicza a AZS Polfarmex Kutno. W składzie AZS jest już Dariusz Kalinowski, który przeszedł z ŁKS Łódź.

Gra jest bardzo wyrównana. Rozpoczęła się dogrywka. Cztery minuty do końca i MKS ma dwupunktową przewagę. Aleksander Perka i mamy remis. Szczypka celnie za dwa. Dwie minuty do końca AZS przegrywa dwoma punktami. Jakóbczyk zdobywa trzy punkty. 78:73 dla MKS. Koniec dogrywki. Niestety, ale Akademicy nie mieli najmniejszych szans. AZS przegrał 84:78.

Czwarta i ostatnia kwarta. Marciniak celnie za trzy punkty (50:52). Remis 52:52. 8:25 minut do końca meczu. Coraz większe emocje w hali. Gospodarze wygrywają jednym punktem. Nie na długo. Marciniak wykorzystuje w 100 procentach rzuty wolne. Perka rzuca za dwa, natomiast Wołoszyn zdobywa dla MKS trzy cenne punkty. Wynik 58:58. Zieliński rzuca za jeden (59:58). Wołoszyn wykorzystuje dwa rzuty wolne (62:59). 63:60 dla MKS. Trzy minuty do końca, trzy punkty przewagi nad AZS ma MKS. 28 sekund do zakończenia meczu, remis 66:66. Koniec kwarty czwartej. Mamy dogrywkę.

Rozpoczęła się trzecia kwarta. Jakóbczyk i Zieliński za dwa i mamy 32:37. Zieliński wykorzystuje rzut wolny. Bacik zdobywa punkt z rzutu wolnego. Zieliński rzuca i zdobywa 2 punkty. MKS zmniejsza przewagę 37:38. Celny rzut Marciniaka i celne rzuty Jakóbczyka. Mamy wynik 39:44. Glabas - rzut za trzy punkty z wyskoku (39:47). 4:41 min. do końca kwarty. Zieliński za dwa. Kolejny raz celnie Zieliński (43:47). Dariusz Kalinowski z AZS-u zdobywa 2 punkty. MKS wychodzi na prowadzenie (50:49). Zakończyła się trzecia kwarta.

Rozpoczęła się druga kwarta i już kutnianie mają czteropunktową przewagę. 7.44 min. do końca i remis 20:20. Szczypka "za dwa" i MKS wychodzi na prowadzenie. Kolejny raz rzuca celnie Szczypka i 24:20. Dariusz Kalinowski rzuca za trzy i 24:23. Celnie Jakóbczyk za dwa i AZS wychodzi znów na prowadzenie 24:25. Cztery minuty do końca drugiej kwarty. Za trzy rzuca Szczypka, mamy remis 27:27. Rzut wolny wykorzystuje Michał Marciniak (27:28). Morawiec daje gospodarzom kolejny remis 30:30. Wojciech Glalbas szybko podejmuje decyzję i rzuca celnie za trzy punkty (30:33). Minuta do końca kwarty. Adam Linowski podnosi prowadzenie i 30:35. Koniec drugiej kwarty.

Pierwszą kwartę Akademicy zwyciężyli 16:17. Najlepiej w drużynie kutnian gra Wojciech Glabas, zaś w zespole gospodarzy szaleje Michał Wołoszyn.

W pierwszym spotkaniu, w ramach 3. kolejki, podopieczni Jarosława Krysiewicza wygrali 66:65 (14:20, 15:15, 11:19, 26:11). Najlepiej punktował Dawid Bręk i Grzegorz Małecki (po 14 pkt). W Miejskim Klubie Sportowym Dąbrowa Górnicza nie do zatrzymania był Michał Wołoszyn.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0